dieta Odchudzająca

Dieta hollywoodzka (skuteczna dieta) została wypromowana przez takie gwiazdy jak Marylin Monroe czy Elizabeth Taylor i daje bardzo szybkie rezultaty, spadek wagi nawet ok. 6 kg w 3 tygodnie. Jedzmy więc normalnie, częściej, zdrowiej i ćwiczmy a sami zauważymy , że nie przyjdzie nam nadmierna ochota na opychanie się i efekt jojo będzie dla nas czymś obcym. Celem jest więc utrata wagi a skuteczna dieta to taka, która doprowadzi do ubytku masy ciała, przy zachowaniu zdrowia. Jedyną dietę, którą można polecić dla dorosłej, zdrowej osoby jest dieta Montigniaca.

Dobrym przykładem tego jest dieta South Seashore, gdzie w pierwszej części jej stosowania pacjent nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości energii pochodzącej z węglowodanów (pieczywo pełnoziarniste, grube kasze) i witamin z grupy B oraz niektórych składników mineralnych. Racjonalnie ułożona dieta one thousand kcal, ale stosowana przez na przykład dużego mężczyznę, jest zbyt radykalną dietą i również po zakończeniu kuracji może wystąpić efekt jojo i spowolnienie przemiany materii. Kolejną dietą proponowaną dość często na łamach Internetu jest dieta zgodna z grupą krwi.

Przy diecie niskotłuszczowej spożywanie ryb (zwłaszcza tłustych ryb morskich) zalecane jest przynajmniej 2 razy na tydzień, natomiast do sałatek i do duszenia stosowanie olejów roślinnych i oliwy z oliwek. Dieta niskotłuszczowa zaleca przyrządzanie potraw duszonych, gotowanych, gotowanych na parze i pieczonych. Dieta niskotłuszczowa nie zawiera w swoim menu produktów typu fast-meals, alkoholu, słodyczy i wyrobów cukierniczych.

Dieta na płaski brzuch nie wymaga specjalnych wyrzeczeń, choć oczywiście należy przede wszystkim unikać potraw tłustych, słodkich wzdymających. By dieta odchudzająca dała nam to, czego od niej oczekujemy, musimy ją zaplanować a przede wszystkim przyjrzeć się sobie. Jeżeli więc mamy do zrzucenia np 10 kg, to nasza dieta będzie stosowana przez 10 tygodni.

Jedzmy więc normalnie, częściej, zdrowiej i ćwiczmy a sami zauważymy , że nie przyjdzie nam nadmierna ochota na opychanie się i efekt jojo będzie dla nas czymś obcym. Celem jest więc utrata wagi a skuteczna dieta odchudzająca to taka, która doprowadzi do ubytku masy ciała, przy zachowaniu zdrowia. Jedyną dietę, którą można polecić dla dorosłej, zdrowej osoby jest dieta Montigniaca.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s